Drewniane

 

Drewno to oczywisty wybór dla osób, które cenią naturalność i efektowny wygląd podłóg. Drewno - tak lite, jak i warstwowe - oddycha, dzięki czemu reguluje mikroklimat w pomieszczeniach. Jonizuje powietrze, absorbuje wilgoć i oddaje ją, gdy we wnętrzach staje się zbyt sucho. Zapewnia też izolację termiczną i dobrze tłumi hałasy.

Każda drewniana podłoga jest ciepła w dotyku, nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu (mamy więc mniej roztoczy, odpowiedzialnych za zaostrzenie objawów alergii).

Deska lita wykonana jest w całości z jednego kawałka szlachetnego drewna - np. dębu, jesionu lub jednego z gatunków egzotycznych. Z tego powodu często uważa się ją za produkt bardziej prestiżowy od desek warstwowych.

Podłoga warstwowa, jak sama nazwa wskazuje, zbudowana jest z dwóch lub trzech warstw.

 Jak zbudowane są deski?

Do jej produkcji używa się naturalnego drewna, jednakże ze szlachetnych gatunków powstaje tylko ozdobna warstwa wierzchnia. Natomiast warstwy spodnie wykonane są z drewna iglastego lub tańszych gatunków liściastych. Układ warstwowy, w którym kolejne plastry mają naprzemienny układ słojów, pozwala ograniczyć skurcz i pęcznienie drewna pod wpływem zmian wilgotności.

 

W ofercie posiadamy tak litą, jak i 3-warstwową deskę. Szczegółowa oferta na stronie producenta.

Tarkett

VOX

Barlinek

 Baltic Wood

 

Zobacz szczegóły